Kdysi skvělá moderátorka Barbora Tachecí propásla jedinečnou možnost – stát se asi prvním novinářem (novinářkou), kterého host v přímém přenosu rozloží tak, že raději plačky prchne ze studia.


V pondělním (1.12.. 2008) pořadu televize Z1 Interview B.T. s Janem Krausem to tak málem dopadlo. 

Vydržet u obrazovky sice chtělo jistou dávku masochismu, ale nějak jsem to zvládl. Kraus se rozhodně ani trochu neuvolnil a Tachecí jeho neskrývané pohrdání svou osobou dost těžce nesla. 

Z tváře jí sice nezmizel její pověstný úšklebek, ale značnou nervozitu zamaskovat nedokázala. Moderátorka i její host si čas od času prohodili role, vzájemně se napadali, skákali do řeči a uráželi se... 

Komu se to podaří, možná záznam pořadu najde na webu televize Z1. Mně ho počítač odmítl přehrát. Buď je ke mně tak ohleduplný, že mě chtěl - díky své umělé inteligenci – ušetřit opakování vlastně docela nepříjemného diváckého zážitku, nebo televize ve vlastním zájmu tohle vydání Interview B.T. na web raději ani nevyvěsila.

Nebyla to rozhodně dobrá reklama...

Shrnuto: Kraus se choval jako povýšený hulvát, který se „nebál“ ani vulgarismů a narážek na psychické zdraví moderátorky.

(Nechápu, proč do pořadu vůbec chodil, i když... Zjevně do toho šel s cílem Tachecí co nejvíc znemožnit - což se mu v zásadě podařilo - možná chtěl i pomstít nebohého moderátora ČT Václavka, jehož televizní střet s Tachecí se stal takřka legendou, viz http://www.youtube.com/watch?v=8MA438h-8a4)

A Tachecí svou „show“ naprosto nezvládla, do Krause od začátku nesmylně šila, myslela, že ho přechytračí třeba jako intelektuála Čunka a po zásluze dopadla jako hromádka nervů, která její pověst tvrdé profesionálky staví do trochu jiného světla.

No prostě taková humpolácká plichta.